Мерлін під владою чар – Едвард Берн-Джонс

Мерлін під владою чар   Едвард Берн Джонс

Образ Мерліна дійшов до нас із глибин століть кельтської культури як образ вихователя, вірного порадника й духовного захисника короля Артура. Завжди пройняті мудрістю поради молодому королю провидець Мерлін давав як побажання чи накази. Мерлін – найвідоміший персонаж міфо-поетичної традиції кельтів і середньовічних розповідей про короля Артура.

Наставник Артура був талановитим вченим, саме йому приписують створення братства Круглого столу, зведення міста Камелота, столиці королівства, і кам’яного кільця в Стоунхенджі. Передбачаючи, що Артур – майбутній могутній король, який об’єднає Британію і дасть їй світ, Мерлін ще хлопчиком взяв Артура до себе на виховання, захистивши немовля від змов інших претендентів на престол. Легенда свідчить, що Мерліном був виготовлений величезний меч Ескалібур і силою свого чарівництва укладено всередину великого каменя, на якому було написано: “Хто витягне цей меч з каменю, той – за правом народження король над усією Британією”. Артур був єдиним, хто зміг це зробити і по праву став правителем країни.

Історія Мерліна підходить до кінця незвичайним чином. Чародій знав своє майбутнє і відкрив Артуру, що йому недовго залишилося перебувати на землі, благаючи короля зіницю ока берегти чарівний меч Ескалібур. На картині Берн-Джонса Мерлін зачарований своєю коханою.

За однією з легенд, він не помирає, а виявляється заточений чарівними чарами феї озера Вивианой. Красуня “безнадійно його зачарувала; щоб зберегти свою владу над ним, вона витягла у нього секрет чарівної гробниці, вирубаної в скелі, заманила його туди і навіки замкнула там, так що Мерлін був живий, але повністю відрізаний від світу”. На цьому історія про Мерліна і короля Артура не закінчується, бо де ще живе заточений Вивианой великий чарівник…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)