Портрет батька художника – Альбрехт Дюрер

Портрет батька художника   Альбрехт Дюрер

Портрет батька художника – перша живописна робота Альбрехта Дюрера, що дійшла до нас. Це перша робота, яку Дюрер позначив і своєї монограмою. Написавши портрет батька, він остаточно усвідомив себе художником. В цю пору Дюрер написав і Портрет матері. Він задумав ці роботи у подарунок батькам, перш за все батькові. Ця робота була подякою за те, що батько не перешкодив синові стати художником.

Про свого батька Дюрер напише в щоденнику наступне: “…Альбрехт Дюрер старший провів своє життя у великому старанні і тяжку працю і не мав іншого прожитку, ніж те, що він здобував своїми руками собі, своїй дружині і дітям. Тому він мав трохи… Він вів чесну і гідне християнина життя, був терплячим і доброю людиною доброзичливою до кожного, і він був сповнений вдячності богу. Він був далекий від суспільства і мирських радощів, також він був небагатослівним і богобоязливим людиною.”

На портреті – стара людина зі спокійним стомленим обличчям задумливо перебирає чотки. У нього розумні очі. Їх погляд здається спрямованим всередину. У нього великі руки. Вони сильніше і молодші особи. Портрет мовчазний і стриманий, як мовчазний і стриманий був у житті Дюрер – старший.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет батька художника – Альбрехт Дюрер.