Портрет Філіпа Меланхтона – Альбрехт Дюрер

Портрет Філіпа Меланхтона   Альбрехт Дюрер

Філіп Меланхтон – знаменитий німецький гуманіст, відомий як сподвижник Лютера. Його справжнє прізвище Шварцэрд. Народився в сім’ї зброяра і купецької дочки; учень і внучатий племінник Йоганна Рейхлина.

Дружба з Мартіном Лютером почалася у Меланхтона під час лейпцігського диспуту Лютера з Экком навесні 1518 року. З тих пір, незважаючи на тимчасові розбіжності, ця дружба не переривалися до самої смерті Лютера, багато в чому, завдяки м’якості самого Пилипа. Лютер призначав його собі в наступники, і після смерті Лютера Меланхтон дійсно встав на чолі лютеранства. Після своєї смерті Меланхтон був похований поруч з могилою Лютера.

“Портрет Філіпа Меланхтона” Альбрехт Дюрер виконав у складній техніці офорту. Вона полягає в тому, що малюнок наноситься металевим різцем на товстий шар воску, що покриває цинкову або мідну пластину. Потім навощенние пластина поміщається в водний розчин азотної кислоти.

Тому сам процес і час травлення вимагають невпинної контролю, з тим щоб добитися потрібної глибини протруєному штрихів і ліній, які дадуть світлотіньові переходи при друку. Незабаром Дюрер перейшов до техніки різцевого гравюри, яка дозволяла робити найтоншу штрихування, світло-тіні і всі нюанси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Філіпа Меланхтона – Альбрехт Дюрер.