Портрет дами з єдинорогом – Рафаель Санті

Портрет дами з єдинорогом   Рафаель Санті

“Портрет дами з єдинорогом” числився у музейному каталозі XVIII століття як “Свята Катерина”; справді: руки жінки були складені інакше, плечі покривав плащ, тут же були розбите колесо і пальмова гілка – емблеми мучеництва святої. Під час реставрації у 1935 році під рентгенівськими променями з’ясувалося, що ці елементи були приписані іншою рукою, і коли верхній шар зняли, картина постала в первозданному, тлінному вигляді.

Єдиноріг – міфічна тварина, зазвичай символізує цнотливість. Як правило його представляли у вигляді граціозною коня з гострим рогом на голові. На Рафаэлевской картині він схожий на ягняти з крученим тонким, дуже гострим на вигляд, рогом на лобі.

Фасон, його колірне рішення, прикраси ретельно промальовані, і нагадують “Портрет Маддалена Доні” , “Портрет вагітної жінки” .

Художник надав особі молодої жінки вираз невинності, лагідності, серйозності непропорційно маленький рот, щільно стислі губи, великі очі говорять про прихованому, неразговорчивом, споглядальний характер. Серйозний вираз обличчя контрастує з вітряними завитками світлого волосся, що обрамляють миловидне юне обличчя дівчини.

Раніше авторство приписували Перуджіно, Ридольфо Гірландайо, Граначчі, після ретельного очищення від верхніх шарів у 1928 р., був виявлений портрет невідомої юної дами, яку фахівці визначили як роботу Рафаеля першого флорентійського періоду, коли він захоплювався фоновими пейзажами у стилі Леонардо, але не туманний, а ясний, що характерно для робіт Рафаеля. Також простежується вплив на стиль письма П’єро Делла Франческа і Перуджіно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет дами з єдинорогом – Рафаель Санті.