Портрет І. А. Монігетті – Карл Брюллов

Портрет І. А. Монігетті   Карл Брюллов

Монігетті Іполит Антонович-архітектор. Народився в Москві 2 травня 1819 року. Після закінчення московського Строгановського училища вступив в Петербурзі в Імператорську Академію мистецтв на архітектурне відділення по класу професора Олександра Павловича Брюллова. У 1839 році закінчив Академію із золотою медаллю другого ступеня. В 1840-е роки здійснив кілька подорожей по Єгипту, Туреччини і Італії.

За особистим запрошенням імператора Миколи I починає працювати в Царському Селі, де створює цілий ряд паркових споруд і житлових будівель: павільйон “Турецька лазня” ,” Дитяча фермочка” -1861 р., Ламской павільйон З любов’ю відтворив Брюллов вигляд учня свого брата – вихованця архітектурного класу Академії – Іполита Антоновича Монігетті. Портрет Монігетті чарує юнацької чистотою і безпосередністю почуттів. Він скромний, правдивий і разом з тим поетично піднесений.

Полум’яний блиск зволожених очей, трепет трохи відкритих губ говорять про затаєні страждання юнака. Обрамлене м’яко спадають темним волоссям бліде обличчя Монігетті осяяна творчою думкою. Замріяно дивиться вдалину його захоплений погляд, довірливо вираз обличчя. Таким скромним і чуйним Монігетті був і в житті. “Н. А Монігетті,- писали про нього в некролозі,- належав до числа тих рідкісних художників, які при значному талант і великою невтомної діяльності не люблять виставляти себе на показ; він жив в тісному сімейному середовищі і весь з ранку до вечора протягом всієї своєї життя віддавався мистецтву” “.

Стриманий колорит портрета, відповідаючи зовнішності юнака у простій чорній одежі. Але з однотонно-темної гами Брюллов витягнув найтонше колірне звучання. Жвавий лише рожевою плямою губ, портрет випромінює м’який внутрішній світ. Портрет Монігетті дійшов до нас у спотвореному вигляді. Ще в минулому столітті він піддався варварської операції. Його колишній власник, бажаючи “підігнати” чотирикутний полотно під ефектну різьблену раму овальної форми, обрізав полотно з живопису, чим порушив його пропорції і співвідношення фігури

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет І. А. Монігетті – Карл Брюллов.