Портрет Томаса Кромвеля – Ганс Гольбайн

Портрет Томаса Кромвеля   Ганс Гольбайн

Томас Кромвель був суперечливою особистістю. Одні називають його “ідеальним державним діячем тюдоровской Англії”, інші – “найбільш корумпованим канцлером”. Розумний, хитрий, сміливий, практичний, легко сплетающий і розплутування самі складні інтриги, він міг бути безкорисливим і великодушним. Кромвель був однією з найяскравіших особистостей епохи англійського Ренесансу.

Його портрет роботи Ганса Гольбейна Молодшого дає прекрасне уявлення про характер цієї людини. Маленького зросту, щільний, з вольовим подвійним підборіддям, маленькими зеленими очима, короткою шиєю, дуже рухливий, він був втіленням влади, енергії та ділової активності. Кромвель відзначався хитрістю, вмів зближуватися саме з тими людьми, у яких потребував, і приховувати свої настрої і думки.

Людина з низів, Кромвель почав свою кар’єру в якості найманого солдата в Італії, потім потрапив на службу до кардинала Уолси, був його торговим агентом, а пізніше став довіреною особою короля Генріха VIII.

Незважаючи на просте походження, він зробив блискучу кар’єру при дворі короля. Саме він запропонував Генріху VIII стати главою англіканської церкви. Як генеральний вікарій він зробив розпуск монастирів, які не підтримали релігійну реформу короля.

В руках Кромвеля опинилися практично всі нитки державного управління фінансами, церквою, зовнішньою політикою. Йому навіть не потрібна була посада лорда-канцлера, яку з 1532 р. займав незначне і не грав скільки-небудь серйозної Ролі сер Томас Одлі.

І настільки блискуча кар’єра закінчилася падінням несподівано для всіх. У 1540 р. він був заарештований, звинувачений у державній зраді і страчений.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет Томаса Кромвеля – Ганс Гольбайн.