Портрет короля Генріха VIII – Ганс Гольбайн

Портрет короля Генріха VIII   Ганс Гольбайн

На портреті короля Генріха VIII перед нами постає розумний, сильний, впевнений у собі чоловік, не позбавлений шарму, лоску та шарму. В його очах читається холодна розважливість, а щільно стислі невеликі губи говорять про залізної волі та нетерпимості.

Таким король Генріх VIII і був у житті, але пам’ятаємо ми його не за це. Світову славу королю Генріху VIII принесли не стільки його політичні і військові успіхи і невдачі, скільки його сімейне життя і шість його нещасних дружин. Особливо знаменита Анна Болейн, перш пристрасно улюблена й недоступна, а потім немилосердно була страчена вінценосним чоловіком. Король стратив і п’яту дружину – красуню Кейт Говард, і про всіх дружин ми теж детально розповідаємо.

Можна багато і цікаво розповідати про мальовничих особливості видатного твору мистецтва – портрет Генріха VIII, виконаного придворним художником короля Гансом Гольбейном Молодшим у 1540 р. У цей час Гольбейн уже відомий, видатний портретист Північного Ренесансу, яка вміє не тільки передати схожість з оригіналом, але головне, дати точну психологічну характеристику.

Блискуче володіючи технічними прийомами в різних жанрах і техніках, художник умів передати легкі прозорі тканини і важкий оксамит, парчу і дорогі хутра, дорогоцінні камені і масивні золоті ланцюги, ретельно виписуючи вишивку, мереживо і багато інші приналежності парадного туалету королівської особи. Всі ці аксесуари необхідні художнику, щоб показати соціальний статус зображеної людини.

Але світову славу художнику Гольбейну принесли не ці подробиці, а точна, проникає у найпотаємніші куточки, психологічна характеристика моделі. У світі не так багато художників такого рівня як Тіціан і Рембрант, які створили свої повні психологізму і драми портрети. Поряд з ними Гольбейн Молодший був, по суті, першовідкривачем в істинно божественному проникнення в сутність людської душі.

Генріх VIII був молодшим сином Генріха VII, першого короля з роду Тюдорів. Його старший брат, принц Артур, був людиною кволим і хворобливим. У листопаді 1501 р. він одружився з принцесою Катериною арагонською, але не міг виконувати подружніх обов’язків і помер у квітні 1502 р….

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет короля Генріха VIII – Ганс Гольбайн.