Повернення батька сімейства з ярмарку – Олексій Корзухин

Повернення батька сімейства з ярмарку   Олексій Корзухин

Кожна картина А. Корзухина – немов невеликий розповідь про життя простого російського народу. Художник описує дітей в моменти хвилинної радості і печалі, дітлахів, зайнятих веселими іграми та завзятими витівками, малює глядачеві сцени зустрічей, розлук і повернень. Глибокою симпатією і щирим співчуттям до нелегких долях селян наповнені всі його роботи. Світлі, ліричні, добрі.

Талант художника не раз був відзначений критиками Імператорської Академії мистецтв. Золоті та срібні медалі, звання художника 1 ступеня а потім і академіка говорять про особливому художньому дарування А. Корзухина.

Звання академіка художнику принесла широко відома робота “Повернення батька сімейства з ярмарки”, написана в 1868 році. Радістю, веселощами, настроєм справжнього свята проникнута ця картина, що зображує простий і невигадливий сюжет. Задоволений вдалими покупками, в центрі полотна танцює, підігруючи собі на балалайці, батько сімейства. Разом з ним радіють і односельці – позаду пританцьовує білобородий дідусь і хвацько махає кашкетом мужичок. Скоро батько сімейства повернеться додому і порадує свою дружину і дітей бажаними покупками.

Володіючи даром точного і уважного спостерігача, Корзухин в цій картині дивує філігранно проробленими деталями, що створюють загальний святковий настрій звичного ярмаркового дня. Простий художник пензлем передає на полотні щиру радість і по-дитячому щире веселощі, що грає на обличчях і в очах людей. Надзвичайно лірична і разом з тим природна картина, дивлячись на яку кожен глядач мимоволі відчуває себе учасником святкового дійства. Разом з радісними персонажами йдеш по курній дорозі, пускаешься в плясовую під завзяті награвання балалайки, вдихаєш чисте повітря і втрачаєш голову від краси безкрайнього синього неба.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Повернення батька сімейства з ярмарку – Олексій Корзухин.