Смертельно поранений – Василь Верещагін

Смертельно поранений   Василь Верещагін

Це твір Верещагіна було написано в 1873 році. На ній зображений поранений солдат, який намагається втекти від куль і від війни. Дим від пороху, як мені здалося, намагається закрити сонячне світло, який єдиний дає надію на те, що війна коли-небудь закінчиться.

На мою думку, митцю вдалося точно передати весь стиснув який має відносини до війни, на якій кожен сам за себе. Поранений солдат намагається врятувати себе пробігаючи повз лежать трупів, а солдат, який стоїть спиною, не готовий прийти на допомогу, тому що йому потрібно рятувати в першу чергу своє життя. Дуже шкода, що нещадна війна забирає багато життів. Адже у цих людей напевно вдома залишилися родини, а може бути, і навіть діти, які з нетерпінням чекають не тільки закінчення боїв. Але хоч який-небудь звістки про те, що їх батько чи чоловік живий.

Мені здається основною ідеєю написання цього шедевра, не було бажання викликати в нас співчуття до пораненому солдату, а в цілому оцінити людське життя. Дивлячись на цю картину ми повинні відчути, що немає нічого важливішого за життя на землі. І ніякі подарунки і розваги не зможуть замінити справжню цінність.

Пошарпана одяг, худорляве тулуб показує нам, що на війні люди часто голодують. А найстрашніше, що ці нещасні воювали і вбивали таких же, як і вони людей, у яких вдома теж є сім’ї. Мені здається, що немає нічого страшніше війни на землі, коли гинуть невинні люди, дуже часто з-за помилок інших, людей, які керують цією війною.

Я думаю, автор показує безглузду війну, в якій гине багато людей без причини. При погляді на цю картину мимоволі починаєш переживати за пораненого солдата, і волею-неволею бажаєш щоб він залишився живим, що б він зміг подолати всі муки і страждання і довести людям що найголовніше і цінне це їх життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Смертельно поранений – Василь Верещагін.