Стрибки на Лоншане – Едуард Мане

Стрибки на Лоншане   Едуард Мане

У другій половині 1860-х років творчість Мане отримало широку популярність серед творчої інтелігенції та знавців живопису, а сам художник незабаром очолив творчий рух, під назвою “Батиньйольська школа”, членами якого стали художники-імпресіоністи Клод Моне, Огюст Ренуар, Едгар Дега, Берта Морізо і інші.

Крім того, в творче об’єднання входили і видатні літератори того часу. Зустрічі учасників “Батіньольскої школи” проходили в кафе “Гербуа” тільки що відкрився на той момент на Монмартрі. В кафе “Гербуа” не припинялися запеклі суперечки про мистецтво і нової образотворчої манери письма. Школу жартома навіть прозвали “бандою Мане”.

Багатьом був новиною спосіб, з допомогою якого Мане створював свої твори. Деякі молоді живописці навіть виявляли прагнення повторити незвичайну техніку створення картин у своїх полотнах. З часом у школу вступало все більше і більше число нових учасників, серед яких були Поль Сезанн, Еміль Золя та багато інших. Зустрічі художників і письменників ставали частими і захоплювали можливістю активного обговорення, відкритого вираження своїх поглядів.

У 1867 році Мане зробив спробу організувати власну персональну виставку. Відкриття виставки було призначено на 24 травня. Однак, незважаючи на всі бажання і старання Мане, його експозиція кращих робіт не мала успіху. Тим не менш, невдача не зламала волю художника, і він продовжував творити і спілкуватися з однодумцями, пропагуючи і поширюючи свій художній метод. Саме до цього періоду відноситься створення роботи “Стрибки на Лоншане”, яка в наш час знаходиться в Чиказькому інституті мистецтв у штаті Іллінойс. Картина нагадує акварельну замальовку. Обриси образів, розпливчасті контури силуетів створюють враження фотографічного кадру.

Група наїзників зображена художником своєрідним композиційним згустком, згустком потужної енергії. Палітру картини утворюють плавні перетікають переходи кольору. Різні за насиченістю відтінки зеленого малюють повітряне середовище, і передають не тільки погодні нюанси, але й висвітлюють загальний захоплююче настрій від того, що відбувається. Стрімкість рухів транслюється завдяки особливому способу нанесення мазків рваними, наповнені енергією, рухами, утворюють кольорові пучки, різноманітні за фактурності і слепленности.

Глядачі зображені єдиної рябої колористичної масою без деталювання і прописування осіб, поз, костюмів. Картина передає внутрішнє напруження і азарт перегонів. Робота написана скоро, що дозволило вловити переломна мить і зафіксувати емоційну заразливість заходи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)