Сурмачі першої Кінної Армії – Митрофан Греків

Сурмачі першої Кінної Армії   Митрофан Греків

Цокаючи копитами по шляху, насувається на глядача шеренга білосніжних коней з бравими музхикантами. Полкове знамено осіняє групу немов гігантським гордовитим крилом. Під’їхав командир, ухарски руку вперши в стегно, кричить, подзадоривая трубачів: “А ну, давай ще! Давай сильніше!”

Насичене темно-руда пляма його гнідого коня підсилює блиск білизни шерсті коней, на яких сидять музиканти. Цей контраст в поєднанні з пламенеющим тоном військового прапора становить головний акцент колористичної гами. Сонячне світло змушує горіти розплавленим золотом мідь духових інструментів. Картина сповнена сяйва і сонячних відблисків.

Художник показує лише авангард колони, спускається з гребеня степового кургану. Тому її продовження, що йде вглиб простору, за раму, здається нескінченним, а отже, сила і міць – непереборними – цим прийомом він закріплює ідею незламної сили народу. Бойовий прапор, що опинилося в момент похідного руху на самій вершині пагорба, ніби палахкотить над всієї неосяжної даллю, що тане в серпанку золотистої степової пилу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)