Автопортрет 1484 року – Альбрехт Дюрер

Автопортрет 1484 року   Альбрехт Дюрер

На прямокутному аркуші щільного шорсткою папери хлопчик зобразив себе впівоберта. Коли дивишся на цей автопортрет, відчуваєш, що він намальований рукою, яка не перший раз взяла олівець. Малюнок виконаний майже без поправок, відразу і сміливо. Особа па портреті серйозне, зосереджене. М’якістю чорт воно нагадує батька. Вигляд зовсім юний, мабуть, хлопчикові не даси тринадцяти років. У нього по-дитячому пухкі губи, плавно окреслені щоки, але не по – дитячому пильні очі. У погляді є якась дивина: здається, що він звернений усередину самого себе.

Малюнок виконаний майже без поправок, відразу і сміливо. Особа па портреті серйозне, зосереджене. М’якістю чорт воно нагадує батька. Вигляд зовсім юний, мабуть, хлопчикові не даси тринадцяти років. У нього по-дитячому пухкі губи, плавно окреслені щоки, але не по – дитячому пильні очі. У погляді є якась дивина: здається, що він звернений усередину самого себе.

Малюнок зроблений срібним олівцем. Спресована паличка срібного порошку лягає на папір м’яким штрихом. Але штрих не можна ні стерти, ні поправити – рука художника повинна бути твердою. Може бути, недитяча серйозність і зосередженість на обличчі – від труднощі майже непосильне завдання. Альбрехт Дюрер – молодший впорався з нею дивно. Юний людина, підліток, майже дитина на цьому автопортреті цікавий нам. Навіть якщо ми не знаємо, що він майбутній великий художник. Хочеться зрозуміти, про що він думає, коли вдивляється в себе.

Важко повірити, що свій перший автопортрет Адьбрехт намалював у віці 13-ти років, до того як він почав навчатися живопису. Кілька десятиліть потому дитячий малюнок попався на очі майстру. Він не розсміявся над ним, як над незрілим досвідом, а напис у верхньому правому кутку: “Це я сам намалював себе в дзеркалі в 1484 році, коли я був ще дитиною. Альбрехт Дюрер”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Автопортрет 1484 року – Альбрехт Дюрер.