Леді і два джентльмена – Ян Вермеер

Леді і два джентльмена   Ян Вермеер

Вермеер любив зображати різні сцени в одній і тій же кімнаті, з одними атрибутами, а також запрошував для натури одних і тих же людей.

Ось і зараз дія відбувається в тому ж таки шинку, де кавалер пригощав вином даму. І ця картина за сюжетом схожа. Те ж вікно з вітражем, той же шаховий підлогу, та ж стіна, хоча замість дзеркала на стіні картина. А в центрі на стільці знову дівчина, але інша, одягнена в червону атласну сукню. Перед нею схилився з посмішкою захоплення красою дівчини молодий чоловік. Він також пригощає її вином, вже вклавши келих в руку, а щоб вона не відставила його, притримує її руку своєю.

Кавалер наполегливо вмовляє дівчину випити, а вона з посмішкою збентеження відвернула обличчя, явно задоволена його словами і увагою. І здається, що збентеження її кілька нарочито. А в кутку за столом сидить другий чоловік, спершись щокою на руку. Перед ним знайомий білий глечик з вином. Він явно сумує, він вже стільки бачив таких інтрижок свого приятеля! Йому вже смертельно хочеться додому, хочеться до дружини і відпочивати… Картина написана давно, але здається, що це відбувається в наші дні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)