Молоді жінки в ложі – Мері Кассат

Молоді жінки в ложі   Мері Кассат

Найбільш відвідувані Кассат місця, не пов’язані з її творчою діяльністю, зводилися до візитів у дружні вітальні театральні ложі. Театр – одна з “ласих” для імпресіоністів територій, і художниця могла тут не тільки стикатися з театральним світом, але і взяти участь у “лові скороминущий” нарівні з колегами-чоловіками по цеху.

Полотно “Молоді жінки в ложі” виконано тонах ніжного молодого персика, що підкреслює розпускається весняну красу юних осіб, обережно вдивляються у дорослий світ. Дівчата ще не відчули смаку світського суспільства, сповненого блиском діамантів, дорогих одягів, останніх пліток, вони дивляться на весь цей “позолочений світ” цікавим, зацікавленим поглядом; в недалекому майбутньому, підкоряючись вимог етикету, емоції на обличчях вже не будуть виражені настільки відверто.

В якості моделей для даного твору виступили співвітчизниця Кассат – Мері Еллісон, в компанії з дочкою Стефана Малларме, відомого поета, спочатку парнасца, а потім одного з вождів символістів.

Картина підкреслює майстерність художниці, яка зуміла органічно з’єднати деталі композиції, і є однією з типових робіт, представляють жанр імпресіонізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Молоді жінки в ложі – Мері Кассат.