На бійні – Ловіс Коринт

На бійні   Ловіс Коринт

Реалістичність і натуралістичність “На бійні”, незважаючи на вільну техніку в дусі імпресіонізму, эпатировало публіку як в кінці XIX століття, так і сьогодні. На бійні” викликала свого час просто вибух – публіці ставало погано від натуральності роботи, в реальному сенсі. Критики гуділи: хтось аплодував від захвату – художник вийшов з “зони комфорту” сучасного мистецтва, хтось кривився від огиди. У будь-якому випадку робота мала величезний резонанс, і Коринта обговорювали всі.

Полотно, як і ряд схожих, об’єднаних загальним назвою “Сцени на бійні” стало своєрідним протестом художньому суспільству, разгромившему передувало масштабне полотно “Діоген”.

Ідея картини належить одному Коринта – Отто Экманну, намагався витягнути майстри з тяжкої депресії, що вилилася навіть спробу самогубства. За фактом, “полоскотати нерви”, дійсно, вийшло – робота виразно змальовує моторошну обстановку бійні: кривава пляма на підлозі, розп’яте тварина на гаку, химерно згинаються в роботі спини людей.

Незважаючи на правдиво змальовані обстановку, робота закарбувала настрій, що “затягує” свого глядача з першого погляду. Спочатку можна помітити лише широкі експресивні мазки, які закликають вас вдивитися в сюжет, і ось він уступчиво розгортається перед вами, змушуючи жахнутися від натуральності і моторошної “живописності”.

У 30-х мистецтво Коринта було визнано новою владою “дегенеративним, однак, сьогодні час розставив все по своїх місцях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)