Прийом – Рауль Дюфі

Прийом   Рауль Дюфі

Рауль Дюфі народився в родині дрібних буржуа і ніколи не виявляв прагнення “піднятися” вище по соціальних сходах – навіть тоді, коли став визнаним художником. Але при цьому він постійно демонстрував своє захоплення сильними світу цього.

Після переїзду художника на південь Франції на його картинах все частіше стали з’являтися представники вищого суспільства. Можна згадати такі прекрасні роботи Дюфі, як “Сцена в човні”, 1932 або “Прийом” . Одним із найулюбленіших сюжетів художника були скачки. Ця любов прийшла до нього після того, як Бьянчини, власник ткацької фабрики, на якою працював Дюфі, відправив його в Дювиллъ.

У Дювилле Дюфі повинен був спостерігати, у що вдягнені відвідувачі скачок. Але самі стрибки заворожили художника набагато сильніше, ніж туалети світських левиць. Йому відкрився новий, незвичайний і захоплюючий світ. Пізніше Дюфі з цікавістю вивчав людей, які прогулюються по набережних, полюбив бувати на вітрильних регатах, в казино, концертних залах, цирках, театрах, на кориді і прийомах.

Словом, його тягло туди, де можна було зустріти ошатних і веселих людей. Радість була необхідна Дюфі, його творчість живилася нею. Критика, проте, вважала, що “картини з життя вищого товариства” Дюфі легковажна і не представляють особливої художньої цінності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)