У білизняного шафи – Пітер де Хох

У білизняного шафи   Пітер де Хох

Голландський майстер епохи бароко Пітер де Хох був одним з провідних представників делфтской школи XVII ст. Він народився в родині муляра, був камердинером багатого торговця сукном Ю. Справи Грондже і завдяки цій обставині побував у багатьох містах Північної Європи. Живопису Хох навчався в Харлеме у Н. Берхема.

На формування художника істотний вплив справила творчість К. Фабриціуса і Я. Вермера. У 1655 Хох був прийнятий в делфтскую гільдію св. Луки. Твори живописця присвячені повсякденним, мало видатним подіям тихій спокійній життя бюргерської сім’ї. Інтер’єром служать акуратні дворики або чисто прибраних кімнати. Для картин Хоха характерний вишуканий точний малюнок зі спокійним колоритом і ненав’язливими колірними акцентами. Майстер володів дивовижною здатністю запам’ятовувати “момент буття” – на мить зупинилася бесіду, якийсь дію. Ця здатність робить картини Хоха привабливими, створюють відчуття загадковості, хоча в зображенні немає, здавалося б, нічого незвичайного.

Такому сприйняттю живопису Хоха сприяє і його віртуозне майстерність реаліста, здатного перетворити повсякденність в цікаве видовище. Інші відомі твори: “Господиня і служниця”. Ок. 1660. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Дворик”. 1658. Національна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)