У вітряну погоду, Михайло Лебедєв

У вітряну погоду, Михайло Лебедєв

Михайло Лебедєв – один з найяскравіших представників того нового напряму в російській пейзажного живопису першої третини століття, яке знаменується усвідомленим прагненням до правдивої передачі безпосередньо наблюденной натури. Відмовляючись від умовностей старої пейзажного живопису, від правил, навіяних академічною рутиною, від “стилю” і “ідеалу” вони протиставляли безликої традиції свої власні індивідуальності, своєрідність художнього почерку.

На початку тридцятих років, коли Лебедєв навчався у пейзажному класі Максима Воробйова, для учнів стає обов’язковою практика літніх етюдів з натури. Літо 1833 року Лебедєв провів у селі Василькові Новоладожского повіту. До конкурсу на велику золоту медаль йому було запропоновано “написати вид з натури в околицях Ладозького озера”. Крім програми художник написав у Василькові кілька невеликих картин і етюдів.

До останніх відноситься пейзаж “У вітряну погоду”. Порив вітру, пригнувший дерева і кущі, виражений не тільки малюнком, але і рухом кисті. Раптово крізь пелену хмар хлинули світло на мить вихопило з мороку валуни на дорозі, жовто-сірий пісок, схил пагорба, яскравими відблисками заграв на темній зелені. Світлий одяг селянина, крихітне червона пляма сарафана селянки різко виділяються на темній до чорноти зелені.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)