Велика сходи Палацу правосуддя – Оноре Дом’є

Велика сходи Палацу правосуддя   Оноре Домє

Французький графік, живописець, скульптор, один з найбільш відомих карикатуристів Оноре Дом’є народився в Марселі в сім’ю скляра. У 1822 Дом’є став вчитися живопису, потім близько 1828 вивчав техніку літографії у паризького майстра Рамеля. Після революції 1830 року в умовах відносної свободи слова Дом’є зайнявся сатирою.

Художнику вдалося підняти карикатуру на рівень високого мистецтва. Володіючи феноменальною пам’яттю, він бачив найдрібніші деталі, точно характеризують людину. Створені ним сатири виконані в острогротескной формі, в них дано яскраві образні характеристики, точно виражена суть явища.

Використовуючи літографію, тоді відносно нову репродукційну техніку, Дом’є продемонстрував її можливості як художнього явища і по суті став одним з родоначальників художньої літографії. За карикатуру на короля в 1832 Дом’є був посаджений на півроку в тюрму. У 1835 політична карикатура була заборонена і майстер звернувся до побутового жанру.

“Велика сходи Палацу правосуддя” – одна з найвідоміших літографій Дом’є, створена в той період, коли він працював над серіями “Люди юстиції” і “Адвокати і позивачі”. Інші відомі твори: “Законодавче черево”. Літографія. 1834; “Ратапуаль”. Бронза. 1850. Лувр, Париж; “Праля”. Ок. 1859-1860. Лувр, Париж; “Добрі буржуа”. Літографія. 1846-1849; “Гаргантюа”. Літографія. 1831.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Велика сходи Палацу правосуддя – Оноре Дом’є.