Амур і Психея – Франсуа Жерара

Амур і Психея   Франсуа Жерара

Сучасники називали Франсуа Жерара “живописцем королів і королем живописців”. Таку славу принесли майстрові виконані ним портрети коронованих осіб і членів вищого суспільства. Його моделі були граціозні і суворі, кокетливі і витончені, мужні і значні. Талановитий художник писав їх такими, якими вони хотіли себе бачити.

Жерар навчався в Королівському пансіоні в Парижі, пізніше відвідував майстерні скульпторів О. Пажу та Н. Брене, а потім став учнем знаменитого Ж. К. Давида. На початку 1790-х художник, в основному з метою заробітку, займався книжковою ілюстрацією.

У 1795 Жерар представив в Салоні картину “Велізарій, несучий свого поводиря, ужаленого змією” і в тому ж році написав портрет “Художник Ж. Б. Изабе з дочкою” . Ці твори принесли славу майстру. У своїй творчості Франсуа Жерар спирався на традиції класицизму.

Однак з допомогою суворого мови класицистичної живопису він розкривав романтичні по духу теми, почерпнуті не тільки з сучасності і історії, але також із звичних для класицизму міфологічних сюжетів, як, наприклад, у картині “Амур і Психея”.

Інші відомі твори: “Битва при Аустерліца”. 1810. Національний музей, Версаль; “Коронування Карла X в Реймсі в 1825 році”. 1829. Національний музей, Версаль; “Портрет Жозефіни, дружини Наполеона”. 1801. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)