Виїзд імператора Петра II і цесарівна Єлизавети Петрівни на полювання – Валентин Сєров

Виїзд імператора Петра II і цесарівна Єлизавети Петрівни на полювання   Валентин Сєров

“Закоханість” Сєрова в історичні епохи, особливо, пов’язані з грандіозними перетвореннями, виникла у художника під впливом головного мирискусника А. Бенуа. Сєров з ентузіазмом відгукнувся на пропозицію зайнятися ілюструванням видання “Царські полювання” до того ж сюжети із зображенням епохи Петра Великого, він міг вибирати самостійно.

Картина “Виїзд імператора Петра II і цесарівна Єлизавети Петрівни на полювання”, стала першою роботою художника, з якою він почав цю тему, та де ще відчувається “присмак” ілюстрації.

Сюжет вийшов динамічним, що нагадує гостросюжетний фільм, зі стрімко змінюваними кадрами. Тут все наповнене рухом, емоціями, які швидко передаються глядачеві, роблячи його самого як би учасником азартної полювання. Здається, що межі картини насилу стримують енергію, рвуться за межі полотна.

Техніка темпери зробила композицію і простою, і складною, а також надала їй етюдний, навіть набросочний вигляд. Відсутність масляних фарб, які роблять полотно багатошаровим, дозволило художнику досягти відчуття легкості картинній площині, а характер ліній надав творові схожість з волнующейся поверхнею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Виїзд імператора Петра II і цесарівна Єлизавети Петрівни на полювання – Валентин Сєров.