Бібліс – Адольф Бугеро

Бібліс   Адольф Бугеро

Знавцям, так і любителям давньогрецької міфології добре відомий міф про прекрасному юнаку на ім’я Нарцис, який мав звичку часто милуватися своїм відображенням у воді. Богиня краси Афродіта, розгніваний цим самомилуванням, перетворила його в прекрасний квітка.

Через століття нарцисизм став предметом уваги і вивчення психологів. Цього пороку піддаються переважно люди творчі, художники, музиканти і поети. Їм не обов’язково виглядати в дзеркало – вони і без нього дуже високої думки про себе і надзвичайно низько ставлять всіх оточуючих.

Маловідомий нині французький живописець Адольф Бугеро в картині “Бібліс” представив власний варіант нарцисизму – на цей раз в жіночому образі. Те, що жінка повністю оголена, не викликає подиву наготу ще греки сприймали природно і були геть позбавлені почуття сорому. Біла шкіра видає витончену натуру, аристократичну.

З томно-меланхолійним виразом на обличчі дівчина злегка сперлася на камінь в струмку, що протікає в тіні дерев, і милується своїм відображенням у дзюркотливих водах. І невідомо власниці цієї дивовижної краси, що час, як вода, уносить і молодість і красу. Втім, як знати, може бути, саме через усвідомлення цієї обставини їй і сумно…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)