Боярська дочка – Василь Суріков

Боярська дочка   Василь Суріков

Ескізна робота великого майстра по своїй суті є закінченим твором. Глядачеві представлено портрет молодої дівчини зі знатної родини. Багата шапка, вишита золотом шуба, кольоровий хустку – свідчать про боярському статус, багатство і впливовості сім’ї героїні. Очі бояришні наповнені страхом, болем і співчуттям. Рум’янець на щоках видає хвилювання героїні.

Розглядаючи роботу автора, поза будь-якого зв’язку з широко відомим полотном, можна відзначити блискучу манеру письма. Уміння передати фактуру тканин, хутра. Сам наряд виглядає достовірно, автор без сумніву грунтовно вивчив епоху, її особливості.

В самому образі героїні вгадується суворе сімейне виховання, скромність і навіть деяка “забитість”. Вигляд дівчини повністю позбавлений боярської пихи та гордості. В її очах можна прочитати безвихідь, покірність долі. Бояришня за своєю природою тиха, нездатна на протест, боязка.

Руки, складені хрестом на грудях, розповідають про героїню нітрохи не менше, ніж очі. Судячи з усього, дівчина добре знайома з домашніми справами: вишивка, плетіння мережива, прядіння. Глядач мимоволі проймається співчуттям і ніжністю до героїні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)