Цирульник, засмучений жорстокістю добрих часів – Сальвадор Далі

Цирульник, засмучений жорстокістю добрих часів   Сальвадор Далі

Фарби цієї картини характерні для творчості Дали: блакить і відтінки жовтого. Перший план являє собою уступ з кам’яних блоків. Позаду цієї конструкції, спираючись рукою на горизонтальну поверхню, стоїть людина. Глядач бачить лише його голову, плечі і кисть руки.

У людини каштанове волосся, розчесане на прямий проділ по моді того часу. Риси його обличчя спотворені гримасою жалю. Задній план картини – гори і клубящееся золотисте хмара. На його тлі видніється ще один персонаж. Це людина з дивно деформованою, позбавленої волосся головою і гіпертрофованими сідницями. В руці він тримає згорнутий білий хустку. Звисає вниз тканина вказує на овальний об’єкт тілесного кольору, прихований за зрізом полотна.

Ми бачимо лише його округлений край. Можливо, це типова для картин Дали сюрреалістично витягнута кінцівку або сідниця, обладнана одним або кількома підпорами. Або ж архітектурна форма округлих обрисів. Композиція картини і гра світлотіні змушує уяву глядача спрямовуватися за правий край полотна, домальовуючи можливі варіанти.

Художник закидає наживку, пропонуючи глядачам загадку без відповіді. Умови задачі явно неповні. У картині дуже мало визначеності, щоб виправдати настільки химерна назва. Але задаватися питанням “що хотів сказати автор?”, швидше за все, буде помилкою. Далі, слідуючи своїй саркастичній манері діалогу з глядачем, нічого не каже: він лише пропонує гру в шаради.

І в кінці гри цілком може виявитися, що капелюх чарівника порожня, за зрізом картини теж нічого немає, а майстер, посміхаючись, зізнається, що сжульничал.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Цирульник, засмучений жорстокістю добрих часів – Сальвадор Далі.