Коронування Марії – Фра Філіппо Ліппі

Коронування Марії   Фра Філіппо Ліппі

Надзвичайно важливою мистецтво Беато Анджеліко зробило вплив і на його учня Філіппо Ліппі. Але на відміну від вчителя, спрямованої душею до неба, він бачив на землі відблиск небесного раю, який робив його життєлюбним людиною. Це помітно і в вівтарному образі, написаному для ренесансного гуманіста і канцлера Флорентійської республіки Карло Марсуппини, призначеному для капели Сан Бернардо церкви оливетанско-го монастиря в Ареццо. рідному місті замовника.

Твір Ліппі по темі і композиційному рішенню являє собою єдине ціле, а трехчастним майстер зробив його швидше за все заради ще більшого виділення Центральної сцени – коронування Богоматері. Цариця Небесна, вознесшаяся на небеса, стоїть на колінах перед Христом, склавши молитовно руки, а Син увінчує Її голову короною. Дія у Філіппо Ліппі відбувається на високому мармуровому помості, до якого ведуть сходи.

Спаситель сидить на лаві, позаду якої видно зроблена ніша в стіні, що завершується конхою у вигляді раковини – символ Діви Марії і Воскресіння. У бокових частинах триптиха також триває поміст, тут ліворуч і праворуч стоять музицирующие ангели. Нижче зображені святі та уклінні перед Христом і Богоматір’ю замовник вівтарного образу і його батько Грегоріо. Учасники сцени занурені в своїй побожний зосередженість, навіть ангели особливо серйозні.

Створюється враження, що Філіппо Ліппі підкреслив це стан, щоб налаштувати моляться на піднесений лад але сяючі, щільні німби над головами, яскраві фарби одягу, відчутно написані фігури породжують у глядача просту людську радість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Коронування Марії – Фра Філіппо Ліппі.