Поклоніння немовляті Христу – Філіппіно Ліппі

Поклоніння немовляті Христу   Філіппіно Ліппі

Эрмитажное тондо зі сценою Поклоніння немовляті Христу” – чудове твір Філіппіно Ліппі, характерний зразок мистецтва медицейської школи. Групу переднього плану складають фігури мадонни і ангелів.

Витягнуті пропорції, витончені форми, що різко відрізняють їх від повнокровних, земних” образів у мистецтві попереднього часу. Враження нереальності події підсилює зображення двох ширяють над землею ангелів, написаних легкими мазками білил і золота, тому вони здаються безтілесними. Поряд з цим, в картині є характерна для кватроченто конкретність обстановки і предметів: камінна балюстрада, прикрашена вазонами, ретельно виписані трава і квіти, дрібні деталі одягу.

З умовністю композиції першого плану контрастує пейзаж, переданий цілком реалістично. Самотньо стоїть темне дерево допомагає об’єднати передній і задній плани, відводячи погляд глядача вдалину і підкреслюючи глибину простору. Предмети поступово втрачають чіткість контурів і визначеність колориту, у самого горизонту вони як би подернути легким серпанком. Філіппіно використовував тут повітряну перспективу, яка згодом була освоєна практично і теоретично обгрунтовано Леонардо да Вінчі.

Відомо, що картину купив у Ареццо Ст. князь Трубецькой і подарував її сенаторові Д. Мордвинову, який заповідав тондо А. Муравйову. В останнього Поклоніння немовляті Христу” придбав П. граф Строганов. З його петербурзького зборів за заповітом власника картина надійшла в Ермітаж в 1911 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Поклоніння немовляті Христу – Філіппіно Ліппі.