Поклоніння пастухів – Антон Рафаель Менгс

Поклоніння пастухів   Антон Рафаель Менгс

Полотно “Поклоніння пастухів” написано Менгесом в Римі спеціально для іспанської колекції. У цій значній для розуміння творчості художника творі добре видно вплив на його роботи італійської традиції. Проте холодний малюнок, особливу витонченість в зображенні ангелів, перевантаженість роботи фігурами і деталями майже емалева живопис роблять цю роботу приналежністю мистецтва рококо.

Композиційним центром картини служить зображення Мадонни, схилилася до Немовляти. Це найсвітліше місце на картині, як би занурена в напівтемряву. Поруч з ними слабо освітленим профілем у напрямку до фігур пастухів на землі сидить Йосип. За ним художник зобразив свій автопортрет з піднятою рукою. По іншу сторону від Мадонни – фігури пастухів. Те увагу, яку Менгс приділяє, майже скульптурної трактуванні м’язів ніг і рук, говорить про інтерес художника до караваджизму як до реалістичного течією в італійського живопису.

Роботи Менгса говорять про те, що художника однаково приваблює реалістичність і контрастні світлотіні, властиві роботам Караваджо, і солодка манера живопису рококо. Але в портретах Менгс вміє дотримуватися одного живописної мови, що робить їх більш значними творами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)