Кульбабки – Ісаак Левітан

Кульбабки   Ісаак Левітан

Картина “Кульбаби” була написана художником в 1889 році. Вона є однією з найбільш знаменитих творів Левітана, вважається справжнім майстром натюрмортів. Картина з’явилася в той період, коли автор перебував у невеликому містечку на Волзі. Це його рідне місто, тому твір була вкладена вся любов і ніжність, а також воно наповнене простотою стилю і незвичністю передачі зображення.

Яскраві кульбаби викликають контраст з невиразним сірим фоном. Складається враження, що автор використав таку методику. По відношенню до фону кульбаби виглядають дуже ніжними, ясними і повітряними. Завдяки тому, що не всі жовті кульбабки – присутній і білий колір, картина стає ще більш свіжою.

Художник приділяє увагу кожній деталі полотна. Подивившись на ці прекрасні кульбаби, відразу згадуються теплі та ясні літні дні, вабливий запах лук і польових квіток. Ці спогади приносять кожної людини різні емоції.

Ніжними й тендітними кульбаби робить ще один прийом – вони знаходяться в глиняному горщику. Спочатку, здається, що він досить простий, але в дійсності, він навіює спогади про рідний край, традиціях і місцевих жителів. Тонкі стеблинки польових рослин дуже граціозні.

Жовті кульбабки цікаво виглядають разом з білими квітами, які готові вже відлітати. Вони асоціюються з швидкоплинністю життя, яке також швидко зникає.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)