Млин – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Млин   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Млин”. Розмір пейзажної картини 88 x 106 см, полотно, олія. Сім років після смерті Саскії, проведених Рембрандтом разом з Геертье Діркс, характеризуються зниженням творчої активності і, одночасно, концентрацією на більш спокійних темах.

Примітно, що в живопису Рембрандта 1645-1646 років щонайменше п’ять разів повторюється мотив святого сімейства. У цей період зменшується кількість замовних портретів, велику увагу художник приділяє зображень простих народних типів, поглиблює новий варіант “Данаї” .

Зберігається інтерес і до виразним головах людей похилого віку. У пейзажної живопису та графіці з 1640-1641 років починається реалістичне освоєння Рембрандтом свіжо і природно побаченого голландського пейзажу, з його простором, світлом і будівлями.

Творчий розвиток цих років досягає найвищої точки в першому художньому втіленні людяності середовища, що стоїть нижче панівного бюргерства – в полотні “Христос в Еммаусі” і в гравюрах того ж року з зображеннями жебраків; одночасно виник “Лист в сто гульденів” висвітлює реальні протиріччя дійсності суворим, вимагає рішучості сенсом головного послання християнства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)