Москва. Вид на Кремль з боку Замоскворечья – Архип Куїнджі

Москва. Вид на Кремль з боку Замоскворечья   Архип Куїнджі

Пейзажні переваги Куїнджі очевидні – найбільше він любив зображати ліси, поля, річки, море і гори. Але, взагалі кажучи, художник заздалегідь собі ніяких обмежень не придумував.

Цього він навчав і своїх учнів, які донесли до нас живий голос майстра. Він поважав чужу думку: “Кожен може думати по-своєму, – говорив Куїнджі. – Інакше мистецтво не росло б”. Але, поважаючи чужу думку, він залишав і за собою право на свободу вибору. Його вважали неперевершеним у зображенні місячних ночей і річковій гладі, але він – якщо раптом тягло серце-міг зацікавитися і, здавалося б, абсолютно “чужими” для себе темами.

Наприклад, поглянути у вікно своєї квартири і взятися писати види Василівського острова – ці види зберігаються нині в Російському музеї під все пояснює назвою “Вид з вікна квартири Куїнджі в Петербурзі на куті 6-ї лінії і Малого проспекту Василівського острова”. Або зобразити зимові міські дахи, чимось нагадують саврасовские досліди в цьому жанрі, – ця робота 1876 року, що відрізняються пильним інтересом до побаченим крізь вологе повітря предметів.

Втім, більш відомі пронизані яскравим сонцем московські пейзажі Куїнджі – такі, як “Москва. Вид на Кремль з боку Замоскворечья” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Москва. Вид на Кремль з боку Замоскворечья – Архип Куїнджі.