На шляху в Єгипет – Пітер Брейгель

На шляху в Єгипет   Пітер Брейгель

Картина “На шляху в Єгипет” або “Пейзаж з втечею в Єгипет”. Життя, дихання людських осель, діяльність людей долають думки про божевілля їх помислів, про марність їхніх праць.

Брейгель вперше відкриває нову, ще не відому ні йому, ні його сучасникам цінність життя, хоча вона ще прихована під напластованиями його колишніх – космічних і негуманистических – поглядів. До тих же висновків приводять наступні картини художника “На шляху в Єгипет” “Самогубство Саула” і “Шлях на Голгофу”.

Всі ці роботи підготували появу в 1565 році циклу пейзажів, відкривають новий період творчості Брейгеля і належать до кращих творів світового живопису. Цикл складається з картин, присвячених порам року. Прийнято вважати, що це розрізнена серія з дванадцяти картин.

Деякі дослідники творчості Пітера Брейгеля припускають, що їх було чотири, а “Косовиця” до циклу не відноситься. Ці твори займають в історії мистецтва місце цілком виняткове – не існує зображень природи, де всеосяжний, майже космічний аспект втілення було б так органічно злитий з почуттям життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На шляху в Єгипет – Пітер Брейгель.