Натюрморт з камеліями, первоцвітами, лілією і акваріум з золотими рибками – Джон Вейнрайт

Натюрморт з камеліями, первоцвітами, лілією і акваріум з золотими рибками   Джон Вейнрайт

Поки талановитий художник змушений промишляти поденщиной, щоб елементарно заробити собі на хліб насущний, він, звичайно ж, зверне увагу на те, як бойко продаються натюрморти, як охоче розбирають твори цього жанру багаті господа. Що ж, їх можна зрозуміти: коштує порівняно недорого, а на квітах і зелені, як відомо, очі відпочивають, а натруджені нерви заспокоюються.

Зрозуміло, захоплення натюрмортом носить тимчасовий характер і у багатьох потім проходить. Натомість художник має можливість, як кажуть, набити руку, набратися необхідного технічного досвіду, щоб дерзнуть згодом куди звернутися до більш серйозних тем, мотивів і сюжетів.

Багатющий натюрморт був намальований англійським художником Джоном Уэнрайтом в 1866 році. На ньому присутні т. н. первоцвіти – отже, весна в самому розпалі. Куди більш розкішні камелії та лілії – квіти аристократичні, які символізують чистоту і невинність. Не випадково на зовнішній стороні вази, в якій букет знаходиться, зображені два хлопчика-амура, бо дитина у всіх народів теж символізує ці дві якості. Нарешті, те, без чого натюрморт не натюрморт – золоті рибки в акваріумі, живі істоти. Поки живі… Адже буквальний переклад слова “натюрморт” – “вбита, мертва природа”. Ось і тривожно за їх долю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Натюрморт з камеліями, первоцвітами, лілією і акваріум з золотими рибками – Джон Вейнрайт.