Хаккэйдзака, Сосна Повішеного Обладунку – Утагава Хиросигэ

Хаккэйдзака, Сосна Повішеного Обладунку   Утагава Хиросигэ

У цій гравюрі Хиросигэ показує далекі околиці Едо – місцевість Хаккэйдзака. Прекрасний вид на затоку відкривається зі схилу Хаккэйдзака – Схилу Восьми видів. У часи Хиросигэ дорога Токайдо проходила прямо на березі Эдоского затоки. Станція Сінагава, до якої зазвичай проводжали від’їжджають з Едо, вже залишилася позаду, але і в цій місцевості було безліч різних розважальних закладів, крамничок, ресторанів, чайних. Глядач бачить їх на передньому плані листа ліворуч.

Але головною визначною пам’яткою пагорба Хаккэйдзака була величезна розлога сосна незвичайної форми. Незвично було і її назва “Ероикакэ-маиу” “Сосна Повішеного Обладунку”. Подібна назва викликала у сучасників Хиросигэ асоціації, пов’язані з боями, разигривавшимися в цій місцевості в період Хейан. Згідно з легендою, полководець Есииэ, зупинившись тут на відпочинок, повісив на сосну свої обладунки – ерои.

Пізній варіант гравюри відрізняється підвищеною декоративністю і яскравістю кольору. На небі з’являється смуга жовтого хмари, виразно позначається перехід до темної смуги зверху. Затінений берег скелі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)