Вулиця Хирокодзи в Ситая – Утагава Хиросигэ

Вулиця Хирокодзи в Ситая   Утагава Хиросигэ

Назва Ситая походить від розташування цього місця підлогу пагорбом Уено. Тут проходила дорога Ситаяхирокодзи, по якій сьогун приїжджав в храм Канъэйлзи. Після великої пожежі в 1657 р. дорогу розширили в період Генроку, з метою запобігання поширенню пожеж надалі. По обидва боки вулиці були побудовані будинки, з’явилося безліч магазинів. У гравюрі праворуч зображено магазин Мадзукая, який був викуплений торговцем кімоно. Ця лавка була постачальником товарів для уряду області Оварі.

Ця будівля була одним з найбільших магазинів кімоно в Едо поряд з Этигоя в Суругате, Даймаруя в Одэнмате. Трохи далі, праворуч від Мадзукая, знаходився склад, що було звичайним явищем. Невеликий будиночок з червоними колами на завісах норэн є перукарні. Перед магазином група жінок в однакових кімоно і з однаковими парасольками, ймовірно, що прямують в гори Уено милуватися сакурою в супроводі носильників, з коробками закусок. На передньому плані – група озброєних самураїв.

В даному випадку ранній варіант гравюри зазнав суттєвих змін. У позлнем варіанті: світлішає небо, стилізовані хмари на дальньому плані також висвітлюються, дах будівлі на передньому плані стає синьо-зеленої, змінюється і забарвлення картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)