Суд Паріса – Сандро Боттічеллі

Суд Паріса   Сандро Боттічеллі

Художник зобразив міфологічний сюжет. Паріс – троянський царевич. Незадовго до народження, його матері, Гекубі, приснилося, що вона народила вогонь, а провісники скажуть, що у неї народиться син, і він погубить рідне місто Трою. Тому новонародженого відразу ж кинули на горі Іді на поживу диким звірам.

Однак Паріса оберігали боги, і його вигодувала ведмедиця. Хлопчика знайшов пастух, який і виростив його в своєму будинку разом зі своїми дітьми. Юний Паріс виділявся серед однолітків силою, розумом і красою. Одного разу богиня розбрату Еріда на весіллі Пелея і Фетіди підкинула присутнім гостям яблуко з написом “найпрекраснішою”. З-за цього виникла суперечка між Герою, Афіною і Афродітою. Богині звернулися до Зевса, щоб він вирішив, кому має дістатися яблуко. Зевс відправив богинь на гору Йду, де пас свої стада Паріс. Він і повинен був вирішити, хто з богинь гідний звання “найвродливіша”.

Кожна з богинь намагалися схилити Паріса на свою сторону: Гера пропонувала влада і багатство, Афіна – мудрість і військову славу, Афродіта – красиву жінку на землі в дружини. Парис віддав яблуко Афродіті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Суд Паріса – Сандро Боттічеллі.