Покинута – Сандро Боттічеллі

Покинута   Сандро Боттічеллі

Ця картина одне з останніх творів Боттічеллі. Швидше за все, Боттічеллі звернувся до біблійних рядків: “І вивів її слуга он і замкнув за нею двері. І Тамара посипала попелом свою голову, і роздерла різнокольоровий одяг, який мала на собі, і поклала руку свою на голову свою і так йшла і волала”.

Але яку б легенду не мав на увазі Боттічеллі, в цій картині вона звучить як загальнолюдська тема, і навіть у наш час виглядає сучасної.

Майже весь простір картини займає кам’яна стіна, прорезанная глибокої аркою, яка закінчується дверима з вістрями. Тільки між вістрями і дугою арки видно маленький клаптик синього неба. далекого і незбагненного. Це той залишився світ, з якого суворо та безжально вигнана жінка, що сидить на сходинці біля стіни. Вона згорбилася, втягнувши голову в плечі, густі пасма волосся безладно розсипані по спині, особа приховано за судорожно стиснутими руками, маленькі босі ноги стоять на холодних плитах.

На жінці – біла сорочка, інші речі розкидані поруч. Вигнана, покинута, самотня, вона залишилася перед неприступною стіною, перед замкненими дверима, отрезавшими її від минулого. Людська фігура здається зовсім крихітній на тлі стін, піднімаються вгору і пригнічують її своїм холодом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)