Флора (фрагмент) – Сандро Боттічеллі

Флора (фрагмент)   Сандро Боттічеллі

Флора, фрагмент картини художника Сандро Боттічеллі “Весна”. Флора – образ цвітіння і плодоношення природи. У вінку і намисто Флори зображені волошки, ромашки, чемериця, конвалії, незабудки, листя мирта, барвінки, квіти граната, мак, жовтці, квіти і ягоди суниці, фіалка. Прийнято думати, що Боттічеллі схематично зображено рослини. Але ретельне вивчення “ботанічного” аспекти картини “Весна” показало, що в ній чітко розпізнаються більше сорока видів квітів і трав.

Боттічеллі не був схильний до точної наукової спостережливості, як Леонардо, але він не дотримувався і принципом умовного трактування рослин, характерною для Раннього Відродження. Художник відчував захоплення перед досконалістю цих “малих форм” природи. Сандро Боттічеллі любив зображати троянди, білі, блідо-рожеві, теплого червонуватого відтінку, розкішні і ефемерні. Його темні волошки і білі маргаритки з жовтою серцевиною нагадують зірки. Боттічеллі вплітав у вінки скромні жовтці, незабудки і фіалки, поєднуючи їх з ягодами суниці і яскравими квітами граната.

Виходило намисто майже ювелірної краси. Це бачення на межі живої принади рослини з його декоративною виразністю характерно також для передачі стебел і листя. Перевиті троянди, кущики гвоздик і васильків “тчуть” вишукані візерунки і на поверхні тканин, і на луговому “килимі” під ногами персонажів.

У своїй композиції художник Сандро Боттічеллі використовував символіку кольорів, акцентно-смисловий аспект зображення. Гвоздики, волошки, флердоранж пов’язані з темою земної любові і шлюбу. Паралельно вибудовується інша лінія значення: лілія – квітка чистоти, гвоздика – символ божественної триєдності, льон, мала астра, – всі вони вказують на любов піднесену, чий запал піднімає людину на вершину духовного споглядання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Флора (фрагмент) – Сандро Боттічеллі.