Зцілення прокаженого і спокуса Христа – Сандро Боттічеллі

Зцілення прокаженого і спокуса Христа   Сандро Боттічеллі

В розпису зображені художником євангельські епізоди. Ісус постив у пустелі сорок днів, під кінець він відчув голод, і тоді, явившись Йому, диявол переконував: “Якщо Ти Син Божий, зроби, щоб каміння навколо стали хлібами”. На що почув відповідь: “Не хлібом одним буде жити людина” .

У другому епізоді диявол умовляв Христа кинутися з даху, а в третьому – вклонитися йому. Ці євангельські епізоди доповнює на першому плані композиції ритуал очищення прокаженого, як він описаний у Старому Заповіті. Диявол підняв Христа на дах храму і умовляв кинутися звідти, адже Бог не допустив би загибелі коханого Сина. Піднявши Христа на високу гору, диявол обіцяв Йому всі царства світу, якщо Той поклониться йому. Коли це спокуса було відкинуто, прийшли ангели і служили Христу.

В зображенні сцен Боттічеллі використовує портрети своїх сучасників, які відіграють роль свідків того, що відбувається. Вважається, що в куті композиції зліва зображені він сам і художник Філіппіно Ліппі, син його вчителя, який працював деякий час у майстерні Боттічеллі. Крайня фігура в композиції справа в червоному плащі – це Джіроламо Ріаріо, племінник папи Сикста IV. У групі стоять поблизу вівтаря в одяганні кардинала, із вдумливим поглядом зображений Джуліано делла Ровере, майбутній папа Юлій II.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Зцілення прокаженого і спокуса Христа – Сандро Боттічеллі.