Вокзал Сен Лазар – Клод Моне

Вокзал Сен Лазар   Клод Моне

Картини Клода Моне заробили величезну популярність у глядачів і стали впізнаваними по всьому світу. Його роботи відрізняються від інших тим, що художник писав їх у власному особливому стилі, розробив для них особливу техніку. Моне був одним із засновників імпресіонізму, тому знав усі тонкощі цього стилю. Він завжди винаходив нові прийоми для досягнення більшої реалістичності сюжету в своїх роботах.

У 1887 році художник вирішив написати серію картин із зображенням одного паризького вокзалу. Так, першою в цій серії стала картина “Вокзал сен Лазар”. Ця серія налічувала 12 картин, що зображують один і той же вокзал, але в різні часові проміжки, деякі з яких були роками, в різний час і з різних ракурсів. Чим новіше була картина, тим більш сучасним ставав вокзал, адже з часом все змінювалося. На цій картині глядач бачить саму стару версію цього вокзалу.

Вокзал на картині охоплений ранковим туманом, з яким змішується дим від поїздів. Глядач може розгледіти три потяги, навколо яких товпляться люди, готові вирушити в рейс. Але людей досить важко детально розглянути, так як занадто густий туман. На картині можна більш-менш чітко розглянути фігуру людини в капелюсі, інші люди занадто розпливчасті.

У верхній частині картини видно висока скляний дах вокзалу, яка знаходиться на ремонті. Внизу розташовуються рейки, по яких щодня проходять десятки потягів. На задньому плані можна навіть розглянути обриси міста, високі будинки. Моне завжди довго підбирав кольори для своїх полотен, але в підсумку вони виходили прекрасними. Дане полотно виконано в світлих і теплих тонах, тільки поїзди своїми темними силуетами виділяються на тлі інших об’єктів.

На наступних картинах цього циклу художник став зображувати все більш чітко, можна було добре роздивитися людей. Перша затуманена картина нагадала собою початок дня з його ранковим туманом, символізуючи початок циклу картин. Картина, описана в цій статті, розташовується в музеї д’орсе в Парижі. Деякі з картин цього циклу куплені невідомими багатіями і зберігаються у приватних колекціях. Ті ж картини, які не були продані, розкидані по музеях всього світу, від Японії до Італії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)