Поле маків – Клод Моне

Поле маків   Клод Моне

На картині “Поле маків” , представленої на першій виставці імпресіоністів, зображені дружина Моне Камілла і їх син Жан в полі неподалік від будинку в Аржантеї. Як і на багатьох інших роботах Моне, Камілла намальована з парасолькою в руках, і його витончені обриси надають картині особливу чарівність.

Бажаючи передати відчуття руху, Моне додав другу пару фігур, на вершині пагорба. Вони з’єднані з фігурами на передньому плані ледь помітною, яка пробігає по траві стежкою.

Моне писав “Поле маків” на пленері, на невеликому переносному полотні. Хоча картина передає природне, спонтанне відчуття, вона ретельно скомпонована. Це виражається не тільки в тому, що художник двічі повторив на ній фігури, але і у виборі ракурсу, який встановлений таким чином, що яскраві маки, що заповнює ліву частину композиції, розташовані по діагоналі, вздовж якої йдуть Камілла і Жан, наче виходячи при цьому за рамки картини.

Насичений колір і рух, яким наповнений цей ділянку картини, знаходиться у вивіреному контрасті зі спокійними тонами правого верхнього краю полотна, де теракотова дах будинку майстерно пов’язує задній план з переднім планом композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Поле маків – Клод Моне.