На світанку біля Воскресенського мосту. Кінець XVII століття – Аполлінарій Васнецов

На світанку біля Воскресенського мосту. Кінець XVII століття   Аполлінарій Васнецов

Звернення А. М. Васнецова до історичних архітектурних пейзажів Москви було одночасно роботою і вдячною і важкою. Вдячною, бо художнику належало відкрити нову і по-своєму надзвичайно своєрідну сторінку в історії російського живопису.

Важкою – хоча б тому, що обраний шлях постійного прагнення до великої достовірності та археологічної точності зображень старих міст таїв у собі небезпеку відходу від творчої безпосередності, погрожував заміною справжньої художності сухуватою історичної ілюстративністю.

У своїх кращих творах Аполлінарій Васнецов уникнув цієї небезпеки. Якщо взяти такі найбільш відомі картини, виконані на початку XX століття, як “Вулиця в Китай-місті”, “На світанку біля Воскресенського мосту. Кінець XVII століття”, “Москворецкий міст і водяні ворота Китай-міста. Середина XVII століття”, “Всехсвятський Кам’яний міст. Кінець XVII століття”, і пізніші його композиції – “Московський катівню. Кінець XVI століття”, “Гінці.

Рано вранці в Кремлі. Початок XVII століття”, ми переконуємося, що, прагнучи до історично точної передачі “образу міста” – Москви XVI-XVII століть – Васнецов приділяє велику увагу творчому, образно-безпосередньому проникненню в особливості життя того часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На світанку біля Воскресенського мосту. Кінець XVII століття – Аполлінарій Васнецов.