Шум старого парку – Аполлінарій Васнецов

Шум старого парку   Аполлінарій Васнецов

Ця робота була написана Аполлинарием Михайловичем Васнецов в 1926 році. Це остання картина художника, є свого роду відображенням його внутрішніх переживань на заході життя. Абсолютно точно цей шедевр автобіографічного характеру. Уважно вдивляючись у це твір мистецтва, варто звернути увагу на передній план. Перед нами зелено як справа, так і зліва. Крона дерев сильно згинається під натиском вітру.

Досить сильний вітер гне зелені трави до самої землі. У центрі картини зображений сивочолий старий, занурений в глибокі думи, повністю пленившие його свідомість. Перед старим знаходиться гарний ставок. Обов’язково необхідно звернути увагу на фарби, якими автор передає тривогу буйного вітру.

На задньому плані, потопаючи в яскравих фарбах зелені, видніються володіння сивочолого старця. Зліва на картині прокладена стежка, що веде з саду до дому, яка, мабуть, і призвела старого на уступ цегляний.

Картина в першу чергу несе в собі глибокий філософський зміст. У ній закладена грецька стоическая мудрість, ставлення людини до життя і смерті. Старий, що знаходиться в центрі картини, знаходиться на схилі своїх років, як і природа, подумки прощається з останніми променями сонця.

Головний персонаж картини тримається за голову, можливо шкодуючи про минуле, про пройдений, про те, чого вже не повернути. Людина в єдності з природою відчуває смуток і ностальгія, і гордість за щирість і чесність своїх життєвих вчинків. Тільки у випадку, якщо людина прожила своє життя гідно, на схилі своїх років він зможе відчути її справжню красу, велич і багатство.

Ця чудова робота художника наповнена почуттям спокою і вдячності за прожиті роки і є уособленням швидкоплинності життєвого циклу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шум старого парку – Аполлінарій Васнецов.