Батьківщина – Аполлінарій Васнецов

Батьківщина   Аполлінарій Васнецов

На перший погляд, може здатися, що Васнецов зобразив зовсім непримітне картину природи. Але саме ця картина стала серйозною заявкою на зображення образу всієї батьківщини в цілому, ми бачимо звичайний пейзаж російської села. Але він настільки правдивий і щирий, що глядач розуміє, що перед ним тягнеться вся Росія.

Природа батьківщини стає справжньою героїнею. Вона, немов жива істота. Полотно стає неймовірно реалістичним. Воно актуально не тільки для часів Васнецова, але і для наших днів.

Перед нами абсолютно звичайна картина, яка абсолютно нічим особливим не приваблює. Тягнуться пагорби, які заросли рідкими кущами. Їх висвітлюють скупі промені сонця, які прагнуть несміливо пробитися крізь пливуть по безкрайньому небу хмари. Полотно доповнено бідними будинками селян з характерними солом’яними дахами. Глядач бачить самотній колодязь, невелику сільську церкву. Все зовсім тихо, не видно ні душі. Панує повне мовчання, яке вражає своєю широтою.

Зображення буденно. Але в цій картині можна відчути, як художник милується цією природою. Багатостраждальна Росія дуже проста. Але саме в цьому і прихована її гордість і міць. Ми відчуваємо, як дихає земля, і мимоволі долучаємося до цього величі батьківщини. Вражає гама картини в сіро-зелених тонах. Вона необхідна для того, щоб максимально посилити відчуття одноманітності. Дуже часто зображена рівнина створювала відчуття площині. Васнецов прагне цього уникнути. Використовуючи для цього абсолютно прості прийоми. Саме тому він висвічує план в самому центрі картини.

Між пагорбами ковзає боязкий промінь сонця. Одноманітність нудних барв раптом чудесним чином спалахує і істотно збагачується. Пейзаж знаходить справжню глибину і стає дійсно об’ємним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Батьківщина – Аполлінарій Васнецов.