Натюрморт з яблуками і апельсинами – Поль Сезанн

Натюрморт з яблуками і апельсинами   Поль Сезанн

Ця картина була написана знаменитим французьким художником Полем Сезанном в 1900 році. Ця відома картина залишила слід на душі багатьох споглядальників. На цьому полотні зображений досить незвичайний Натюрморт, який дивує своїм дивним ракурсом. Художник майстерно зумів виділити багато деталей у звичайних речах, що не може не здивувати своєю красою.

Ті люди, яким вдалося побачити процес створення цієї картини, стверджували, що Сезанн довго продумував кожну деталь картини, старанно розкладав всі об’єкти натюрморту. Він то і справа був незадоволений розташуванням об’єктів і з разу в раз міняв їх місцями, все це тривало дуже довго, до тих пір, поки все не стане саме так, як хоче душа художника. Так само Сезанн надходив і зі своїми картинами, нерідко він писав кілька копій однієї і тієї ж картини, поки не виходило саме так, як він задумував з самого початку. Безліч невдалих полотен він особисто знищував.

Картина виконана в гармонійному поєднанні відтінків, кожна найдрібніша частинка детально опрацьована. Килим, розташований на задньому плані, прикрашений химерними візерунками, перетворився в барвистий фон для натюрморту, який не затемнює загальний сюжет, але в той же час відмінно контрастує з головними об’єктами композиції. Завдяки такому контрасту, фрукти здаються більшими, привертаючи до себе увагу глядача. Поряд з яблуками стоїть невеликий розписний глечик, який є сполучною ланкою між усіма елементами композиції. Він прекрасно поєднується з яскравими фруктами і в той же час підкреслює білосніжну скатертину. Завдяки добре промальованим складкам на скатертини, вона здається справжньою.

Фрукти на полотні розміщені так, щоб був явний контраст між яблуками червоного і жовтого кольору і яскраво-жовтогарячими апельсинами. При всьому цьому на картині не можна знайти двох однакових відтінків фруктів, які знаходяться поруч. Яскраві плями фруктів добре поєднуються з розписним килимом. Художник довго займався підбором кольорів, і те, що вийшло, дозволило йому домогтися чудової гармонії відтінків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Натюрморт з яблуками і апельсинами – Поль Сезанн.