Кар’єр Бибемю – Поль Сезанн

Карєр Бибемю   Поль Сезанн

“…Після довгих років роботи Сезанн дійсно вичерпав всі можливості, які міг йому дати Жа де Буффан і його околиці. Тепер художника все більше і більше ваблять до себе пагорби Толоне. Не задовольняючись кімнатою в Чорному замкае, Сезанн зняв невеликий сільський будиночок поруч з кар’єром бибемю. Куди б не прямував Сезанн, він може тепер укрити від негоди робочі приналежності, трохи перепочити, з’їсти окраєць хліба зі шматком сиру – художник рідко повертається в Жа до обіду, – почитати Лукреція або Вергілія.

Старий, ще зберігся сосновий бір покриває пагорб. Могутні старі дерева, величезні розрізнені брили кар’єра пропонують уяві Сезанна чудові мотиви, співзвучні настрою художника, в житті якого настала осіння пора. Сезанну, правда, всього лише 57 років, але він відчуває наближення присмерку, думає про близьку смерть. Він знає, що пов’язане з цією землею, що недалекий той день, коли вона прийме його прах.

О, ця земля! Він любить її так, як ще ніколи не любив. Він плоть від плоті її. Через неї він проник в саму глиб речей. Був час, коли в своєму живописі він прагнув до прямизне лінії, був закоханий у горизонталі, піраміди, різні геометричні фігури, світ представлявся йому впорядкованим, розміреним, був сама мудрість і воля. тепер світ для нього повнокровна життя, вічно б’є з надр землі, яку художник прагне передати своїй несамовитій пензлем, висловлюючи при цьому самого себе.

Всім своїм єством він пов’язаний з цим неосяжним світом. Він уловив у ньому ту динамічність, то вічний рух, яке безперервно спонукає до життя оплодотворяющие сили. На його полотнах в обрамленні листя і скель виникають кар’єр Бибемю і сосни Чорного замку як якесь одкровення. Сезанн вносить у дійсність занепокоєння своєї мятущейся душі, надає пейзажу майже трагічну пристрасність. Ритм його картин стає все більш стрімким: фарби досягають неймовірної яскравості і сили. Відтепер полотна Сезанна – сумна пісня…”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)