Міст через Марну в Кретьєн – Поль Сезанн

Міст через Марну в Кретьєн   Поль Сезанн

Картина “Міст через Марну в Кретьєн” була розпочата в 1894 році і була закінчена через рік. Поль Сезанн один з найяскравіших представників постімпресіонізму. Він навчався на творчості багатьох відомих імпресіоністів, він дуже шанував творчість Вінсента Ван Гога, Гогена та інших. Він підтримував тісні зв’язки з багатьма художниками, брав участь у їхніх виставках, але все одно ніколи не відступав від свого стилю, не давав чужим ідеям приживатися в його картинах.

Будучи вже не в молодому віці, Сезанн винайшов свій власний стиль живопису. Він не був схожий на інші існуючі в той час стилі, художник розробив в ньому кожну найдрібнішу деталь. У цьому стилі було мало моментів, взятих з імпресіонізму, можна виділити лише відмова від чорного кольору. Інших рис, таких як іскриться щастя, осяйні барвисті сюжети, його стиль не успадкував. Так само не запозичив він у імпресіоністів і елементів самої техніки. Імпресіоністи воліють чітко виділяти кожну дрібну деталь, Поль Сезанн ж робить акцент на великому цілому. Це не якась дрібна річ, в якій зосереджена велика кількість інших, це величезний світ, який вміло розміщений художником в одній невеликій картині.

“Міст через Марну в Кретьєн” є одним з тих творів, у яких можна найкращим чином побачити риси того періоду творчості художника. Пейзаж виконаний без акцентів на деталі, він показує загальну картину, сюжет статичним. На картині в основному зображені горизонтальні об’єкти, відображення берегів у воді додає картині нерухомий вигляд. Картина виконана в майстерно підібраних тонах, один колір має безліч плавних переходів відтінків і може зустрітися як у воді, так і на деревах, такий прийом допомагає картині виглядати закінченою.

При першому перегляді картини може скластися враження, що на картині літня атмосфера, ясне небо, тепла річка, але в картині присутня безліч холодних відтінків, які надають картині похмурий відтінок, наводить глядача на сумні думки. Таке поєднання фарб змушує довго милуватися цією картиною. Але світ, зображений на полотні, не притягує до себе, він був створений для інших цілей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)