Пожежа Трої – Адам Эльсхаймер

Пожежа Трої   Адам Эльсхаймер

У цій картині невеликого формату, написана на мідній дошці, представлена сцена втечі Енея з сім’єю з захопленої і палаюча вогнем Трої. В нічній імлі, осяяної смолоскипами в руках рятуються втікачів, можна розрізнити обриси фортеці, храмів, греків дерев’яного коня.

Вражаючий драматичний ефект досягнутий мерехтінням, спалахами тривожного світу в чорній непроглядній пітьмі, що охопила землю. Особливістю пейзажів Эльсхаймера є ілюзія величезної протяжності простору, що виникає від тісного зіставлення ближнього і дальнього планів. Так, захоплює своєю грандіозністю, всіяне зірками небо з пролітаючою кометою, що відбилося в гладі річки, безкрає, бездонне, що розкинулося над заснулою землею, над маленькою групою гріються біля багаття людей на березі.

Затишний мирний вогонь, що світиться в темряві, і холодне свічення зірок у височині зіставлені і відчуті у своїй особливою красою великого і малого, кінцевого і вічного. Завдяки світлотіні Эльсхаймер досягає рідкісного мальовничого єдності і поетичного настрою в своїх творах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)