Рука Дали викрадає золоте руно, щоб показати Гала-зорю – Сальвадор Далі

Рука Дали викрадає золоте руно, щоб показати Гала зорю   Сальвадор Далі

Старовинне місто, що нагадує Венецію, осяяний променями світанкового сонця. Пристань вимощена кам’яними плитами. Високі будівлі і вежі облиті золотистим ранковим світлом. Античний портик. Вежі. Човни, вітрильники. Нечисленні перехожі. Все це служить декорацією для величного театралізованого дійства.

Далеко на горизонті, розділяючи навпіл синювато-лілові воду і небо, вклиниваясь між ними матеріальним потоком золота, встає сонце. І ще далі, по той бік сонячного диска, синяви і золота, як Афродіта із піни, народжується Гала.

Колосальна жіноча фігура височить над містом і морем, світло підкреслює і змальовує скульптурний рельєф її тіла. Незважаючи на розміри, вона здається легкою, невагомою, що ширяє в повітрі. Ступні її приховані за сонячним диском, голова захована за густою хмарою, формою нагадує капелюх Наполеона. Але, здається, хтось збирається прибрати з небосхилу цю прикру перешкоду. Чоловіча рука тримає хмарка, тягне його за край, і вона стоншується, як кужіль під пальцями прялі.

Стає видно його текстура: це і справді густа шерсть, нагодована золотом світанку, легендарне золоте руно. Дали приміряє на себе роль нового Ясона, але його наміри не настільки корисливі. Він всього лише хоче показати глядачеві прекрасну Гала, уособлення ранкової зорі, в усьому її пишноті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Рука Дали викрадає золоте руно, щоб показати Гала-зорю – Сальвадор Далі.