Автопортрет – Сандро Боттічеллі

Автопортрет   Сандро Боттічеллі

Поверненням Боттічеллі ми зобов’язані англійською художникам середини 19-го століття, називав себе прерафаэлитами. У повній відповідності з назвою, вони звернулися до мистецтва дорафаэлевского часу – середньовічному і раннеренессансному. В ньому вони побачили незвичну одухотворену красу, щирість і глибоку релігійність, в ньому заново відкрили давно забуті образи і мотиви.

Одним з кумирів прерафаелітів став Боттічеллі, але схиляння англійських живописців дало лише перший імпульс все зростаючу славу цього майстра. Європейська культура знайшла та продовжує знаходити в його спадщині щось життєво важливе для себе. Що ж? Можливо, знайомство з “Народження Венери” – найгарнішою серед картин Боттічеллі, допоможе нам це зрозуміти.

Ботічеллі створив цю картину близько 1484 року, будучи вже зрілим визнаним майстром. Він не так давно повернувся в рідну Флоренцію з Риму, де виконував почесний замовлення папи Сикста IV: разом з іншими найбільшими художниками розписував фресками стіни Сікстинської капели. У Флоренції наближалася до кінця блискуча епоха Медічі. Найяскравіший представник цієї банкірської династії, Лоренцо Прекрасний, продовжував традиції свого діда Козімо і батька П’єро, освічених тиранів і щедрих покровителів мистецтва, філософії, поезії.

Бенкети, карнавали, турніри, небачено пишні міські святкування слідували один за одним. Але ще жива була пам’ять про недавню трагедію: у 1478 р. змовники з сімейства Пацці вбили улюбленця всього міста, молодшого брата Лоренцо Прекрасного Джуліано, а сам тиран лише випадково уникнув загибелі і жорстоко розправився з змовниками. Владу Медичі знову здавалася безмежною, і серед тих, хто був відзначений і обласканий нею, – живописець Сандро Боттічеллі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет – Сандро Боттічеллі.