Мадонна під балдахіном (Мадонна дель Падильоне) – Сандро Боттічеллі

Мадонна під балдахіном (Мадонна дель Падильоне)   Сандро Боттічеллі

Картина написана для Гвідо ді Лоренцо, настоятеля Санта Марія дельї Анджелі і друга Лоренцо Прекрасного, з ім’ям якого пов’язаний період найвищого розквіту ренесансної культури Флоренції. У 90-ті роки в творах майстра символіка набуває підкреслено містичний характер, на перший план виступають теми морально-етичного порядку. Проповіді реформатора епохи Відродження Джироламо Савонароли, осуждавшего гуманістичну культуру, справили величезне враження на Сандро Боттічеллі.

На відміну від більш ранніх картин, тепер Боттічеллі ставить акцент на передачі внутрішніх почуттів героїв, а не на зовнішній парадності. Для пізнього Боттічеллі характерно маленьке, чудова за якістю виконання тондо “Мадонна під балдахіном”. Під покровом червоного балдахіна, що утворює намет, краї якого підтримують два ангела, третій ангел підводить до уклінну мадонні немовляти Христа. Невисокий мармуровий парапет відділяє перший план від дуже тонко трактованого пейзажу зі спокійною гладдю ріки, м’якими извивами пагорбів. Мотив балдахіна набуває особливого сенсу.

Подібний завісу Боттічеллі запозичив із середньовічних церковних містерій, де він трактувався як символ вищої небесної сфери. Це символ святилища, в якому мешкає мадонна з немовлям, і мармуровий парапет різко відокремлює їх від решти світу. Символом вищої досконалості, не піддається законам матеріального світу, стає сама мадонна – “плоть, майже що стала духом”. У цій картині ще не зникли чисто боттичеллевское витонченість, витонченість, які можуть слугувати найкращим свідченням його авторства. Як Мікеланджело створив у своїх фресках символ мужньої могутньої людини-борця, так Боттічеллі в своїх картинах-поемах створив образ одухотвореного жіночої краси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна під балдахіном (Мадонна дель Падильоне) – Сандро Боттічеллі.